Seeking for a little scarry place in London.

Highgate Cementary is a special place with examples of Victorian gothic style tombs and Egyptian influences, being inspiration for many atists and film makers. Beautiful sculptures and hidden dark places is for sure for those who like pinch of beauty and suspense.

London is the amazing city of the street art.

London has one of the most amazing and exciting street art scenes in the world. It’s changing all the time.The most popular places are:

Shoreditch and Brick Lane are streets You must see

A 300-metre tunnel underneath Waterloo Station, completely covered in street art. You can see people spraying on the walls from morning to evenings.

Why London is a great city to visit?

Why London is an interesting place to visit (not only) on holiday?

There are 170 different museums in London, among them three out of ten the most popular ones in the world.

For art lovers it is really a paradise because there are 857 art galleries

Not only English is the language to communicate, people in London speak 300 language.It is really an international city

You can always find something for Yoursels since there are 250 annual festivals. 800 theatres, 800 book stores, 800 public libraries and 3500 pubs!.

The weather

J

Jest coś, na czym wszyscy świetnie się znają – pogoda. Ma ona wpływ na każdego i może z tego powodu w języku angielskim istnieje wiele idiomów, które się do niej odnoszą. Na przykład „to put something aside for a rainy day” („odłożyć coś na deszczowy dzień”) oznacza zachować coś, zwykle pieniądze, na „czarną godzinę”. A ponieważ większość osób uważa, że deszcz może zepsuć uroczystość, wyrażenie „to rain on someone’s parade” („padać na czyjąś paradę”) oznacza zepsucie radości +komuś, kto zaplanował coś wyjątkowego.

Więcej

Happy Easter!

W Wielkanoc najważniejsze są jajka i zajączki – symbolizują one wiosnę i nowe życie. Obecnie te symbole są zwykle zrobione z czekolady, marcepanu lub ciasta. W Wielkiej Brytanii często mówi się dzieciom, że jeśli będą grzeczne, Zajączek Wielkanocny zostawi dla nich czekoladowe jajka. Ukrywa się później potajemnie te słodkie niespodzianki w ogrodzie lub na podwórku, by dzieci mogły na nie „zapolować”. Polowanie na wielkanocne jajka jest tradycją w wielu krajach na całym świecie, nasz nie jest jednym z nich.  Może warto taki radosny zwyczaj wprowadzić?

Więcej

Francuski język używany w Anglii?

„Wydaje się naturalne, że Anglicy mówią po angielsku. Czy wiedzieliście jednak, że przez około trzysta lat urzędowym językiem Anglii był francuski? Gdy w 1066 r. Normanowie podbili kraj, arystokracja i duchowieństwo zaczęły posługiwać się normańskim francuskim, używano go również w sądownictwie. Angielski był językiem chłopów i mieszczan. Z upływem czasu anglojęzyczna klasa średnia stała się zamożniejsza i zyskała na znaczeniu, wtedy francuskojęzyczna arystokracja zaczęła używać angielskiego. „Money talks” („Pieniądze mówią”) – i mówiły po angielsku!

Więcej

Kursy wakacyjne indywidualne i grupowe w lecie w Cambridge School

Trwa rekrutacja na zajęcia z języka angielskiego, nauka odbywa się w grupach lub indywidualnie.

Wakacyjny kurs grupowy – konwersacyjny rozpoczyna się 8 lipca i trwa do 31 lipca.Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w poniedziałki i środy od 18.00-20.00. Kurs obejmuje 16 godzin zegarowych.Cena kursu to 450 zł. Grupy liczą od 3 do 5 osób.Gwarantujemy Państwu małe grupy i profesjonalnych lektorów.Informacje dotyczące kursów pod nr 66 99 325 66

Kursy indywidualne są organizowane rano, popołudniami lub wieczorem.Dla osób rozpoczynających naukę w wakacje mamy atrakcyjne zniżki.Informacje można uzyskać pod nr 66 99 325 66

Więcej

Halloween

According to Wikipedia Halloween is a celebration observed in a number of countries on 31 October. It begins the three-day observance of Allhallowtide, the time in the liturgical year dedicated to remembering the dead.

Więcej

Zajęcia dla dzieci

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci w Cambridge School w Pałacyku we Wrocławiu. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w małych grupach od 4 do 6 osób, miła atmosfera na zajęciach i pozytywnie zakręceni lektorzy.
W sprawie rekrutacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 669 932 566.

Więcej