The weather

Jest coś, na czym wszyscy świetnie się znają – pogoda. Ma ona wpływ na każdego i może z tego powodu w języku angielskim istnieje wiele idiomów, które się do niej odnoszą. Na przykład „to put something aside for a rainy day” („odłożyć coś na deszczowy dzień”) oznacza zachować coś, zwykle pieniądze, na „czarną godzinę”. A ponieważ większość osób uważa, że deszcz może zepsuć uroczystość, wyrażenie „to rain on someone’s parade” („padać na czyjąś paradę”) oznacza zepsucie radości komuś, kto zaplanował coś wyjątkowego.

Więcej

Happy Easter!

W Wielkanoc najważniejsze są jajka i zajączki – symbolizują one wiosnę i nowe życie. Obecnie te symbole są zwykle zrobione z czekolady, marcepanu lub ciasta. W Wielkiej Brytanii często mówi się dzieciom, że jeśli będą grzeczne, Zajączek Wielkanocny zostawi dla nich czekoladowe jajka. Ukrywa się później potajemnie te słodkie niespodzianki w ogrodzie lub na podwórku, by dzieci mogły na nie „zapolować”. Polowanie na wielkanocne jajka jest tradycją w wielu krajach na całym świecie, nasz nie jest jednym z nich.  Może warto taki radosny zwyczaj wprowadzić?

Więcej

Francuski język używany w Anglii?

„Wydaje się naturalne, że Anglicy mówią po angielsku. Czy wiedzieliście jednak, że przez około trzysta lat urzędowym językiem Anglii był francuski? Gdy w 1066 r. Normanowie podbili kraj, arystokracja i duchowieństwo zaczęły posługiwać się normańskim francuskim, używano go również w sądownictwie. Angielski był językiem chłopów i mieszczan. Z upływem czasu anglojęzyczna klasa średnia stała się zamożniejsza i zyskała na znaczeniu, wtedy francuskojęzyczna arystokracja zaczęła używać angielskiego. „Money talks” („Pieniądze mówią”) – i mówiły po angielsku!

Więcej

Kursy wakacyjne indywidualne i grupowe w lecie w Cambridge School

Trwa rekrutacja na zajęcia z języka angielskiego, nauka odbywa się w grupach lub indywidualnie.

Wakacyjny kurs grupowy – konwersacyjny rozpoczyna się 8 lipca i trwa do 31 lipca.Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w poniedziałki i środy od 18.00-20.00. Kurs obejmuje 16 godzin zegarowych.Cena kursu to 450 zł. Grupy liczą od 3 do 5 osób.Gwarantujemy Państwu małe grupy i profesjonalnych lektorów.Informacje dotyczące kursów pod nr 66 99 325 66

Kursy indywidualne są organizowane rano, popołudniami lub wieczorem.Dla osób rozpoczynających naukę w wakacje mamy atrakcyjne zniżki.Informacje można uzyskać pod nr 66 99 325 66

Więcej

Halloween

According to Wikipedia Halloween is a celebration observed in a number of countries on 31 October. It begins the three-day observance of Allhallowtide, the time in the liturgical year dedicated to remembering the dead.

Więcej

Zajęcia dla dzieci

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci w Cambridge School w Pałacyku we Wrocławiu. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w małych grupach od 4 do 6 osób, miła atmosfera na zajęciach i pozytywnie zakręceni lektorzy.
W sprawie rekrutacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 669 932 566.

Więcej

Angielskie tradycje

A oto kilka interesujących faktów o angielskich tradycjach związanych z jedzeniem:

Sandwich – Kanapka wzięła swą nazwę od arystokraty –  the Earl  of Sandwich, który był uzależniony od gry w karty i nie chcąc przerywać gry poprosił o plaster mięsa pomiędzy dwoma kawałkami chleba.

Więcej

Popularne idiomy

Prezentujemy dziś popularne angielskie idiomy:

See eye to eye – agree with someone, zgadzać się z kimś. 
np. We always see eye to eye on our work.

Więcej

Od 15 sierpnia startuje rekrutacja na kursy 2019/2020

Rekrutacja na kursy grupowe i zajęcia indywidualne rozpoczyna się od 1 Września. Rekrutacja do odpowiedniej grupy czy też na zajęcia indywidualne składa się z testu i rozmowy.
W naszej ofercie mamy zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego, norweskiego, włoskiego, hiszpańskiego i francuskiego.

Więcej

Phrasal verbs – część 2

Kontynuując naszą serię o phrasal verbs – dziś phrasal verbs na literkę c

carry on – to continue, kontynuować np. Runners carried on despite bad weather.

Więcej